Restartlab “Co-Creation”

Birlikte Üretme Seansları Başlıyor!

COLLECTIVE FREESTYLE MURAL PAINTING, A FREE SOCIETY WHERE EVERYBODY CAN SIT AT THE TABLE EQUALLY (http://www.giuliaspugnoli.com/collective-freestyle-mural-painting/)

Restartlab, farklı sektörlerden profesyonelleri bir araya getirerek gerçek problemlere veya günümüzün cevap bulması gereken sorularına birlikte yeni çözümler üreten ve gelecek için çalışma anlayışını yeniden şekillendirmeyi ve daha iyiyi hedefleyen düşünce platformudur.

Bu amaçla yola çıkarak güncel bir konu belirledik ve “Uzaktan İşbirliği” başlığı ile sizleri üç adet Sprint koşmaya ve bizlerle birlikte üretmeye davet ediyoruz.

Hepimizin ayrı ayrı kafa yorduğu bu konuda gelin ortak akıl ile daha büyük bir iş çıkaralım. Belki biraz da delilik de katarız :)

Çalışmaya katılmak için info@restartlab.io

Kısaca Co-creation nedir?

• Co-creation adı verilen “müşteriyle birlikte yaratmak” terimi 2000’li yıllardan beri kullanılıyor olsa da son yıllarda şirketler tarafından ciddi anlamda uygulanıyor.

• Temelinde müşteriden geri bildirim alarak geliştirmeye odaklanan co-creation, en başta pazarlama faaliyetlerini geliştirmek amacıyla kullanılmış olsa da son yıllarda ürün inovasyon amacıyla kullanılan bir yöntem haline geldi.

• Ancak co- creation yalnızca ürünü satın alan müşterileri değil aynı zamanda farklı paydaşları da içerebiliyor; tedarikçiler, potansiyel müşteriler, üyeler, takipçiler, vs. Co-creation’ın faydaları arasında şirket içi süreçlerin iyileştirilmesi, birlikte çalışma kültürünün oluşturulması ve yeni pazarlarda büyüme gibi başlıklar yer alabilir.

Restartlab is a cross-industry think tank organization that uses co-creation for solving real world business problems and redefining the “work” concept.

Restartlab is a cross-industry think tank organization that uses co-creation for solving real world business problems and redefining the “work” concept.